ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני הוא ביטוח שנועד להעניק לאנשים ביטחון כלכלי בגיל הפנסיה, במטרה שהם יוכלו לשמור על רמת חיים נאותה. ביטוח פנסיוני מבטיח למבוטחיו הכנסה קבועה בגיל הפרישה, בעת היציאה ממעגל העבודה לפנסיה. ביטוח פנסיוני הינו בגדר ביטוח חובה למעסיקים, אשר מחויבים להפריש הפקדות לקרן הפנסיה לעובדיהם.

סוגי ביטוח פנסיוני

1. קרן פנסיהקרן פנסיה משמשת אותנו לטובת חיסכון לגיל הפרישה, אובדן כושר עבודה ומקרים בהם המבוטח נפטר. קרן פנסיה מושתתת על ערבות הדדית בין חברי קרן הפנסיה, נכסי קרן הפנסיה אינם שייכים לחברות הניהול השונות אלא למבוטחי הקרן עצמם. הזכויות של חברי הקרן משתנות בהתאם לביצועים השונים של קרן הפנסיה, דבר אשר מקטין את עלויות הביטוח מצד אחד, אך מצד שני, זכויותיהן של חברי הקרן אינן קבועות ומשתנות בהתאם לביצועים של קרן הפנסיה. 

2. ביטוח מנהליםביטוח מנהלים מורכב משני מרכיבים עיקריים: מרכיב ריסק ומרכיב חיסכון. למרות שמו של הביטוח, אין באמת קשר בין מעמד של מנהלים לבין הביטוח. ביטוח מנהלים מתאים לכל סוגי העובדים ולאו דווקא רק למנהלים. ביטוח מנהלים מעניק למשפחתו של המבוטח פיצוי כספי במקרה בו המבוטח נפטר. כמו כן, ביטוח מנהלים מעניק למבוטח תשלום כאשר הוא עוזב את עבודתו בגיל הפרישה. קיימת אפשרות לכלול בתוך ביטוח מנהלים גם סעיף של אובדן כושר עבודה וכיסוי במקרים של נכות מלאה או חלקית. זכויותיו של המבוטח בביטוח מנהלים מעוגנות על ידי חוזה ביטוחי, ולכן יש ודאות רבה לסכומי הפיצויים אותם עתיד לקבל המבוטח במקרים שונים. 

3. קופות גמל – אפיק השקעה וחסכון פנסיוני לגיל הפרישה, מתבצע באמצעות הפקדות חודשיות. כאשר מדובר בקופת גמל במעמד שכיר, הן העובד והן המעביד מפרישים את הכספים לקופת הגמל. כאשר מדובר בעמית במעמד עצמאי, ההפקדות מבוצעות אך ורק על ידי העמית. 

4. פנסיה תקציביתתוכנית זו היא תוכנית ישנה, כיום אין לתוכנית זו מצטרפים חדשים, השימוש בה נעשה בעיקר על ידי עובדי מדינה ועובדים של גופים ציבוריים שונים. בתוכנית זו ההפרשות למבוטחים שולמו הישר מהתקציב השוטף של הארגון בהם עבדו.

זמינות גבוהה

אצלנו מאמינים בלקוח מרוצה, הצוות שלנו יספק לך מענה מהיר ויעיל לכל שאלה או צורך.

ניסיון בענף הביטוח

אחרי לא מעט שנות פעילות אנו מכירים היטב את השוק ונדע להתאים מענה מדויק לצורך!

כל חברות הביטוח

אנו עובדים עם כל חברות הביטוח בישראל ונשמח לעמוד לרשותכם ליעוץ מקצועי.

השאירו פרטים למידע נוסף