ביטוח סיעודי

מצב סיעודי הוא מצב שבו אדם נזקק לסיוע בביצוע הפעולות היומיומיות. אדם אשר נמצא במצב סיעודי נדרש לעבור מבחן ADL על מנת לקבל דרגת סיוע מביטוח לאומי ומשרד הבריאות. הקצבה הסיעודית שמשולמת לאדם הסיעודי מביטוח לאומי, אינה מספיקה לכיסוי כל ההוצאות הכרוכות במצב המורכב, הדורש טיפול צמוד מסביב לשעון. 

במרבית המקרים, בני המשפחה נאלצים לשאת בנטל הכלכלי למימון ההוצאות בגין הטיפול הסיעודי. ביטוח סיעודי נועד להעניק קצבה חודשית, שמטרתה לסייע בכיסוי ההוצאות הרפואיות ומימון הטיפולים הדרושים. כאשר אדם מגיע למצב סיעודי והוא מבוטח בביטוח סיעודי, חברת הביטוח בה הוא מבוטח, נדרשת לשלם לו ולמשפחתו את סכום הביטוח שנקבע בפוליסה.

מהן הפעולות שנבדקות להגדרת מצב סיעודי במסגרת מבחן תפקוד ADL?

1. לקום ולשכבבמהלך בדיקה זו, נבדקת יכולתו של הנבדק לעבור בכוחות עצמו ממצב של שכיבה למצב של ישיבה, ממצב של ישיבה למצב של עמידה. 

2. ניידות בוחנים את יכולתו של הנבדק לנוע בכוחות עצמו ללא עזרה חיצונית. אדם המסוגל לנוע ללא עזרה חיצונית יקבל ציון אפס בבדיקה, ציון נמוך יינתן לאדם שעושה שימוש בעזרי הליכה שונים או שחש קושי קל בעת ניסיונו לנוע ממקום למקום. ציון בינוני יינתן לאדם שזקוק לעזרה מסוימת או להכוונה (כתוצאה מעיוורון), הציון הגבוה ביותר יינתן לאדם שמרותק לכיסא גלגלים. 

3. להתלבשתיבחן יכולתו של הנבדק להתלבש ולהתפשט בכוחות עצמו, הציון הגבוה ביותר יינתן לאדם שאינו יכול לבצע זאת לבד וחייב סיוע חיצוני מלא, ציון בינוני יינתן לאדם שזקוק לסיוע חיצוני קל על מנת להתלבש ולהתפשט. 

4. אכילה ושתייה – תיבחן יכולתו של הנבדק לאכול ולשתות באופן עצמאי, כל עוד הנבדק מסוגל לאכול ולשתות את האוכל המוגש לו בכוחות עצמו ומסוגל ליטול תרופות בכוחות עצמו הוא יקבל ציון נמוך. ציון בינוני יינתן לנבדק שצריך עזרה קלה כדי לאכול ולשתות, הציון הגבוה ביותר יינתן לנבדק שזקוק לסיוע חיצוני מלא בשתייה, אכילה וכן בנטילת תרופות למיניהן. 

5. רחיצה – בחלק זה של הבדיקה תיבחן יכולתו של הנבדק להיכנס אל האמבטיה או אל המקלחת, לחפוף את הראש בכוחות עצמו ולרחוץ את כלל גופו בכוחות עצמו. 

6. שליטה על סוגרים – תיבחן יכולתו של הנבדק לשלוט באופן עצמאי על הסוגרים שלו. במידה והנבדק אינו מצליח לשלוט על אחד מן הסוגרים, הנבדק ייחשב כאדם שאינו מסוגל לשלוט בסוגרים. נבדק שמשתמש בקטטר או בחיתולים, יקבל ניקוד על כך.  

אדם שרוצה להגיש תביעה לביטוח הסיעודי בגין מצב סיעודי, על פי רוב יידרש להוכיח שהוא אינו יכול לבצע 3 פעולות תפקודיות יומיומיות מתוך 6 הפעולות המוזכרות לעיל.

זמינות גבוהה

אצלנו מאמינים בלקוח מרוצה, הצוות שלנו יספק לך מענה מהיר ויעיל לכל שאלה או צורך.

ניסיון בענף הביטוח

אחרי לא מעט שנות פעילות אנו מכירים היטב את השוק ונדע להתאים מענה מדויק לצורך!

כל חברות הביטוח

אנו עובדים עם כל חברות הביטוח בישראל ונשמח לעמוד לרשותכם ליעוץ מקצועי.

השאירו פרטים למידע נוסף